Balatonfured Vasutallomas

4.2
 • Address: Balatonfüred, 8230 Hungary
  Map
 • Ticket Price: Free
 • Tags: Family And Kids, Point Of Interest, Station

Balatonfüred is a decent train station in the Veszprem County. It is a very clean and well-maintained station. The station has a good waiting area to accommodate passengers. It is equipped with clean washrooms. With the recent renovations, it has adorned a modern look. A ticket vending machine has been installed along with advanced equipment delivering passenger information efficiently. The stations closest to Balatonfüred station are Balatonarács stops and  Aszofo railway station.

More about Balatonfüred

Personalize your visit to the city by chalking out a plan using Balatonfüred trip planner.

You won't miss your home when in Balatonfüred, hotels in Balatonfüred like Hotel Jogar, Adler Hotel Ãĩs Étterem, Jade Hotel and Hotel Blaha Lujza offer some of the best places to stay in the city.

Draft the best Balatonfüred vacation packages using ideal templates offered by TripHobo. Also explore how to reach Balatonfüred on the go!

How to Reach Balatonfured Vasutallomas

 •  Trains 971, 972, 974, 975, 976, 979, 1971, 1973, 1974, 1978 to the Balatonfüred railway station

Love this? Explore the entire list of places to visit in Balatonfüred before you plan your trip.

Fancy a good night's sleep after a tiring day? Check out where to stay in Balatonfüred and book an accommodation of your choice.

 • Balatonfured Vasutallomas Address: Balatonfüred, 8230 Hungary
 • Balatonfured Vasutallomas Price: Free
 • Try the best online travel planner to plan your travel itinerary!
Are you associated with this business? Get in Touch

Balatonfured Vasutallomas Reviews & Ratings

Google+
 • The rails are very shiny, the ticket machines seems to work on electricity. 5 stars service

 • Mint város, és üdülőhely kíváló

 • Modern állomás nem túl messze a parttól. Korrekt a tájékoztatás.

 • Nagyon szép modern vasútállomás! Talán egy kicsit a parkolóhelyek számát becsülték alá!

 • Balatonfüred je najväčšie sídlo severného brehu Balatonu, vo Vesprémskej župe v okrese Balatonfüred , v Maďarsku. Je to významné kúpeľné a rekreačné stredisko nazývané aj hlavným mestom Balatonu . Štátne kardiologické sanatórium (Szívkórház) je so 429 lôžkami najväčším zariadením svojho druhu v Maďarsku. Účinky miestnej liečivej vody sú známe už od 17. storočia. Za kúpele bolo mesto oficiálne vyhlásené roku 1772. Kossuthov prameň (Kossuth Lajos forrás) a ďalšie pramene v okolí nemocnice obsahujú voľný a viazaný oxid uhličitý, železo, horčík, draslík, hydrogenuhličitan, vápnik, sodík, síru a ďalšie minerály. Voda z prameňov o teplote 14 – 15 °C je odvádzaná do budovy kúpeľov, kde sa ohrieva na 32 – 34 °C a následne sa používa na liečbu. Promenáda na brehu jazera nesie meno indického spisovateľa, básnika a filozofa Rabíndranátha Thákura (Tagore-sétány), ktorý sa liečil v miestnych kúpeľoch a založil tradíciu zasadzovania stromov do miestneho parku. Dodnes tu zasadilo strom mnoho laureátov Nobelovej ceny a významných osobností z Maďarska i zo sveta (medzi mnohými inými napríklad indický duchovný vodca Gándhí, maďarský fyzik György Marx, ruský kozmonaut Valerij Kubasov alebo bývalý maďarský prezident Árpád Göncz. V parku je tiež veľa bust popredných maďarských osobností, napríklad Istvána Széchenyiho, Ferenca Deáka a mnohých ďalších. Na brehu jazera sú tiež sochy Jánosa Pásztora Prievozník (Révész) a Rybár (Halász). Balatonfüred poskytuje mnoho príležitostí k turistike a rekreácii. V meste je prístav, platené pláže, kemp a niekoľko hotelov a penziónov. V roku 1846 bol v Balatonfüredu spustený na vodu prvý parník Kisfaludy, čím sa začala lodná doprava na Balatone.

Read all reviews