Bytciansky Zamok

4.420 Votes
 • Address: Kilianova 136/2, 014 01 Bytča, Slovakia
  Map
 • Phone: +421-5523027
 • Tags: Historical Site, Heritage Building

If you have a keen interest in history, especially in the World War, you cannot resist visiting this Renaissance building in Slovakia. The building belongs to a feudal house in Slovakia and originally it was a small castle built in 13th century. At present, it is used as a landmark for social and cultural heritage. You will see several relief pairs of coats of arms depicted in the castle complex. Above the portal of the Sobas palace is the coat of arms of Juraj Turz and his wife Elizabeth Czoborova. The place is quiet, clean, and serene.  

More about BytÄa

Create a customized plan for your visit using the BytÄa trip planner. You can use ready templates or start from scratch for the same.

Add comfortable hotels to your plan, choose from the recommended hotels in BytÄa like Hotel Slovan, Econo Hotel, Vila Viktória and Vix Penzion.

Draft the best BytÄa vacation packages using ideal templates offered by TripHobo. Also explore how to reach BytÄa on the go!

How to Reach Bytciansky Zamok

 • By rented car or taxi.

Love this? Explore the entire list of places to visit in Bytča before you plan your trip.

Fancy a good night's sleep after a tiring day? Check out where to stay in Bytča and book an accommodation of your choice.

 • Bytciansky Zamok Address: Kilianova 136/2, 014 01 Bytča, Slovakia
 • Bytciansky Zamok Contact Number: +421-5523027
 • Try the best online travel planner to plan your travel itinerary!
Are you associated with this business? Get in Touch

Bytciansky Zamok Reviews & Ratings

Google+
 • Super

 • Super

 • Pekný zámok, pýta si renováciu ale aj tak stojí za to vidieť ho. Po vojdení na nádvorie sa nachádza naľavo zámok, v ktorom je knižnica, napravo je reštaurácia a rovno pred vami sa nachádza sobášny palác-to je dvojposchodová budova, kde na prízemí nájdete stromokmeň rodu Thurzovcov, maľby predstaviteľov tohto rodu, dobové kostýmy, a infotabule o Thurzovcoch ako takých. Inak Thurzovci boli veľmi bohatý šľachtický rod, zjavne aj s veľkým vplyvom v Uhorsku. Na poschodí tejto budovy je sobášna sieň, v čase našej návštevy bola zatvorená, pozrieme nabudúce. Myslím si, že pri investícií do tohto celého komplexu a využití jeho celého potenciálu vrátane riečky Petrovičky a archívu by sa miesto stalo oveľa atraktívnejším (čím netvrdím, že ním teraz nie je). Areál určite stojí za pozretie, vrátane kávy a vychýrenej bytčianskej zmrzliny na námestí.

 • Krásny zámocký komplex budov mi z časti pripomína ako typické zoskupenia v Taliansku, vedľa ktorého preteká potok Petrovička. Zámok nie je veľký ale spolu s ostatnými budovami vytvára naozaj zaujímavý komplex. V prvej z nich hneď ako prejdeme potokom Petrovička a podchodom, momentálne sídli určité psychologické stredisko, no neviem to presnejšie špecifikovať, nakoľko neviete spustiť oči zo Sobášného paláca hneď naproti vám a hneď po ľavej ruke je brána do zámku a z ľava sa vám do uší dostáva klasická hudba z rôznych hudobných nástrojov, keďže tam sídli ľudová škola umenia. Medzi budovami vzniklo teda malé námestíčko a Vy neviete kde začať. Milujem históriu a najmä ten pocit keď viete že to na čo sa práve pozeráte videli 600 rokov pred vami aj ľudia z našej histórie, ako boli Juraj Jánošík, ktorý tu slúžil ako vojak a práve tu sa spoznal s Uhorčíkom, ktorý ho dostal do svojej družiny, aby neskôr ako sám kapitán bohatým bral a chudobným dával... .Súdili tu i komplicov hradnej pani Alžbety z Čachtíc a o rozmach sa tu postarali najmä Turzovci. No nechajme históriu tak, na to vám poslúži múzeum Považské a v čase mojej návštevy 15:30 nebolo už nič otvorené, tak aspoň mám dôvod sa vrátiť. Rozhodne si to pozrite, mestečko je milé a malé, tak vám stačí pár hodín aj na zámocký komplex.

 • Mimo że zamek niedostępny to fajne miejsce na wycieczkę. Ładne miasteczko z rzeką, mostkami i spacerem. Doskonały obiad przy zamku na dziedzińcu.

Read all reviews

Attractions Nearby