Yesildere Selalesi, Denizli

Yesildere Selalesi, Denizli - Address

Address: 20700 Sakızcılar/Cal/Denizli, Turkey

Show on map

Time Required: 01:30 Hrs

Timings: 24-hrs Details

Added 399 times in trip plans

Outdoors, Waterfall, Family And Kids, Nature

Try TripHobo to create your itinerary

Are you associated with this business? Get in touch

About Yesildere Selalesi, Denizli

Karahayit is a quaint little waterfall in Denizli that is set far from the city. As difficult as it is to locate the spot, the falls is equally beautiful. The visitors of the falls are served to their hearts full by a restaurant just close by the attraction. Have a bite of the amazing seafood from the restaurant while you gaze at the beautiful waterfall. The water from the falls is icy and is in total flow when visited after the monsoon season. The place is mostly without any visitors given the unique location of the falls and offers a completely refreshing experience to the visitors. Karahayit Aglayan Kaya is one of the underrated places in Denizli and is definitely worth a visit.

Yesildere Selalesi Information

 • The road to the waterfall is a difficult ride.
 • Seek the help of the locals to find the place. It is hard to locate.

How To reach Yesildere Selalesi by Public Transport

 • Rent a car or hire a taxi.

Love this? Explore the entire list of things to do in Denizli before you plan your trip.

Fancy a good night's sleep after a tiring day? Check out where to stay in Denizli and book an accommodation of your choice.

Yesildere Selalesi, Denizli Reviews - Write a Review

user-pics
Google+
 • Beautiful water fall.

 • A "wow" place and strongly suggested. A bit far away from the city but a nice drive experience.

 • Doğası harika şelalesi ağaçları bitki örtüsü fantastik bir film gibi içiniz açılıyor ve kendinizi bir masalda zannediyorsunuz ama karnınız acıkınca film bitiyor kabus başlıyor önce oturacak yer arayıp (10 dakkada bulursanız şanslısınız) ailenizi oraya yerleştirdikten sonra bir garson gibi hepsinden sipariş alıyor veee tekrar dereleri tepeleri aşıp kasaya sipariş vermeye gidiyorsunuz sonra yaklaşık bir 15 -20 dakka sipariş kuyruğunda bekliyorsunuz nihayet sıra size geldiğinde oturduğunuz yeri söyleyip sipariş veriyorsunuz ve kasadaki amca 45 dakka yada 1 saate gelir cevabı veriyor şaka yaptığını zannediyorsunuz ammaaa şaka değil sonra yerinize gidip oturuyorsunuz ve beklemeye başlıyorsunuz bu arada masalar pis bir küllük bile yok zar zor bir garson bulup masaları sildirirseniz şanslısınız kocaaa işletmede 4-5 garson var teptiğiniz onca dağ yolu ve hafif yorgunluk ve açlık sizi mayıştırıyor ve siparişin 1 saat 15 dakkada geldiğini unutuveriyorsunuz heee bide uyanıkta olmak gerek siparişinize göz koyan müşteriler de var garsonlar isim okuduğu için bu benim diyenler olabiliyor nitekim en nihayetinde 1 saatte gelen balığı 10 dakkada tüketiyorsunuz çok acıktığınız için balık çok lezzetli geliyor vel hasılı balık elle yendiği için lavaboya gitmek icab ediyor ama oda ne koca arazide her yerden su fışkırıyor neredeyse 500 kişi yemek yiyor birtek tuvalet var işletme sahibi fakirlikten sabun bile koyamamış koymuşta bitmiş tuvalet pislik içinde masanıza dönüp herşeyi geride bırakayım bi çay içeyim değinizde yemek geldiğinde sipariş ettiğiniz demlik yarım saatte geliyor oda ne demliğin altında ısıtıcı hiç bişiy yok çay soğumadan artık kaç bardak içebilirseniz oda karınız benim size net söyleyebileceğim ağlayan kayaya giderken tok gidin aç iseniz paranız çok olsun çünkü fiyatlar yüksek bide peçeteyle sabun bulundurun ☺️

  Read more
 • Doğal olarak güzel bir yer bir işletme tarafından nasıl berbat edilir görmek isterseniz, iyi bir örnek oluşturuyor. İşletme sahipleri ve garsonlar müşterilerin kıyafetlerine karışacak kadar ileri gidebiliyor ve servis kalitesi berbat.

 • Atmosfer sahane işletmecilik patates ! Ayni zamanda alabalik çiftliği. Gayet guzel bir tesis kurmuşlar doğa ile uyumlu. Disardan yiyecek getirilmesi ve alkol yasak. Bu kural gereği herhalde yanimda getirdigim filtre kahveme kaynar su alamadim. Yasak dediler. Zirt pirt biz kahve yapiyoruz verelimler de cabasi. Icmiycem ya sizin nescafenizi ! O zaman filtremi geri verin dedim onuda çıkışta alırsınız dediler ! El koydular resmen :) sebebini sorduğumuzda "türk milleti tuhaf simdi görünce masanızda isterler sikinti cikar" minivalinde laflar ettiler. Kardesim arka masamizda gayet poset poset üzümlerini cekirdeklerini vs getirmis yamulmuyorlardı onu ne yapacağiz ? Bir sürü çalışan var ben diyim 7 siz diyin 10, 15 dakikadan fasla bi tanesi gelip bir sey alırmısınız diye sormadı, kalktik biz gittik sormaya ne yiyebiliriz vs diye.. Hayir icerde de 3-5 aile bi de biz variz o ailelerden biride üzümlüler; ilgilenmeye gerek yok gayet kendi çıkınları ile yiyip içiyorlar yane.. Neyse sezarin hakki sezara guveçte alabalik yedik baya guzeldi!

  Read more
Read all reviews
0