Khrestovozdvyzhenska Church

4.82 Votes
  • Address: Danyla Halyts'koho St, 2, Luts'k, Volyns'ka oblast, Ukraine, 43000, Lutsk
  • Tags: Church
Enable Map

Khrestovozdvyzhenska Church Reviews & Ratings

Google+
  • Хрестовоздвиженська церква разом з пізніше збудованим монастирем чину василіанів становлять єдиний комплекс вцілілих пам’яток архітектури, збудованих Луцьким Хрестовоздвиженським братством. Хрестовоздвиженське братство – культурно-релігійне об’єднання волинської православної шляхти й луцьких міщан виникло у 1617 р. Створення братства мало на меті збереження православної віри на Волині. Разом з тим при Хрестовоздвиженській церкві діяла школа, шпиталь й пересувна друкарня Павла Домжив-Лютковича-Телиці. Членами Луцького Хрестовоздвиженсього братства були митрополит Петро Могила, гетьмани Петро Сагайдачний та Іван Виговський, засновниця київської братської школи Гальшка Гулевичівна. Відомо, що шляхтянка похована у крипті під церквою. Серед братчиків налічувалося й чимало славетних луцьких міщан. Монастирський комплекс зводився впродовж 1630–40-х років. У XVIII столітті і церква, і монастир потерпали від пожеж. У ХІХ столітті церква була практично зруйнована. Монастир зберіг свій первісний вигляд, але сучасна церква - це лише вівтарна частина колишньої святині із прямокутною прибудовою радянських часів.

  • Старовинний храм,який був понищений за Радянського Союзу(вкористовувався як планетарій).Зараз гарно відреставрований.Багаті розписи.Збережений давній іконостас.

  • Невелика але затишна церква, у вихідні тут, зазвичай, дві служби: з 8-ї години ранку до 10-ї, і з 10-ї до 12-ї. Настоятель храму Отець Василь добрий і чуйний. А обряди проводять за символічну пожертву.

  • Атмосфера доброзичливості та батьківської турботи завдяки настоятелю Храму отцю Василію та громади прихожан.

  • Старовинна церква з своєю історією.

Read all reviews

Attractions Nearby