Asijska Zahrada

Currently Closed
 • Address: Nad ZOO, 301 00 Plzeň 1, Czechia, Pilsen, Czech Republic
  Map
 • Timings: 08:00 am - 07:00 pm Details
 • Phone: +420-378038325
 • Ticket Price: Free
 • Tags: Garden, Family And Kids, Point Of Interest

Asijska zahrada is a lovely garden built in the Japanese style. This beautiful garden is one of the best places to spend some quality time with friends and family. There are many symbols in the garden that evoke the Japanese culture and traditions. There are three stones in the garden that are considered to express the three forms of Buddha Amida. There are three trails in the garden that let you explore this place leisurely. As you walk along the path, you will come across artificial ponds, pretty flowers, and lush greenery. The garden is home to a wide variety of plant species. An ideal place to enjoy some quality time with loved ones, head towards this garden on a weekend.

More about Pilsen

Create a flawless plan, make use of Pilsen trip planner.

Your worry of where to stay in Pilsen is sufficed by bunch of interesting and comfortable lodging options in the Pilsen like Hotel PlzeÃÂ…ˆ, Hotel Slovan PlzeÃÂ…ˆ and Hotel Trend.

Create your own Pilsen vacation packages or choose from the ones made by travel experts. Also explore the best ways for how to reach Pilsen.

 • Buses 25, 41, 56 to stop : Amfiteatr
 • Buses 25, 27, 41, 56, N1, N4 to stop : Zoologicka zahrada
 • Tram 4 to stop : Zoologicka zahrada

Love this? Explore the entire list of things to do in Pilsen before you plan your trip.

Fancy a good night's sleep after a tiring day? Check out where to stay in Pilsen and book an accommodation of your choice.

 • Asijska Zahrada Address: Nad ZOO, 301 00 Plzeň 1, Czechia, Pilsen, Czech Republic
 • Asijska Zahrada Contact Number: +420-378038325
 • Asijska Zahrada Timing: 08:00 am - 07:00 pm
 • Asijska Zahrada Price: Free
 • Try the best online travel planner to plan your travel itinerary!
Are you associated with this business? Get in Touch
Google+
 • Krasne misto opet v ramci zoo plzen + zahrada ve stylu feng shui zelen, krasy kamenu apod. Ricka mostik vyhled na Plzen

 • Pěkné. Za mě opravdu hezké místo. Vše, i Zoologická zahrada města Plzně!

 • Moc krásná část Plzeňské ZOO

 • Krásná ukázka japonské zahrady. Nedokonalá údržba kazí správný výraz a charakter tohoto díla japonských zahradníků.

 • Název: SHOWA-EN: v japonském znaku "SHO" se objevuje symbol křídel, "WA" znamená harmonii a "EN" je označením pro zahradu, v jeho znaku se objevuje symbol trávy. Hlavní tvůrce zahrady - p. Eishin Harada, japonská zahradnická asociace. Stručná symbolika zahrady - Mírové poselství. V zahradě lze podle tvůrce Eishina Harady nalézt více než padesát symbolů, pět základních: 1. Vrásčitý terén - jako okolí Plzně, pohoří vpravo zosobňuje ideu věčného mládí a života, čisté mysli. 2. Písečné pláže z jemného šedého štěrku - jako Japonsko je obklopeno mořem. 3. Kámen - symbol věčnosti, symbol tří budhů. Zobrazení "Atomového dómu" z Hirošimy. 4. Rostliny - symbol proměnlivosti světa, Körnerův dub představuje cestu místních lidí k pochopení Japonska. 5. Veletok - cesta, která se zvedá ze světa lidí do světa božstev. Cesta z červených kamenů = současný svět a moudrosti tohoto světa. Cesta z modrých kamenů = symbol přírody, českého nebe a japonského moře. Cesta z bílých kamenů = směřuje k ráji. Všechny cesty protíná symbol jeřába, který vede lidi z pozemského světa do světa božstev (astrální sféra). Další účastníci projektu: Hiraaki Kishimoto, Ryoto Kishimoto, Makoto Kawagashi, Tomoya Hirai, Masataka Namba. Přípravné a doprovodné práce vykonávali pracovníci z firmy pana Přemysla Písaře. Fáze projektu: V roce 2001 - prvotní myšlenky realizace Březen 2002 - vytipováno celkem šest míst Do června 2003 - příprava projektu a jednání Další rok byl věnován sestavení jednotlivých částí zahrady i celé kompozice jako celku v Japonsku. Transport ve dvou kontejnerech. 2.5.2004 - 17.5.2004 příprava okolí Körnerova dubu 18.5.2004 vykládají japonci první kamión s materiálem 19.5.2004 výběr a dovoz hlavních kamenů z lomu v Tisu u Blatné (Hiraaki Kishimoto) 20.5 - 10.6.2004 vlastní realizace (nejprve uložení tří velkých kamenů vzadu - symbol tří budhů, ukládání lamp a stavba pohoří tj. Ostrov nesmrtelných, položení nákresu jeřába na plochu zahrady, vyhloubení plochy pro tři řeky, betonování plochy, vzor jeřába nejprve poskládán na nečisto, stavba řek, používaní vlastní malty, ukládání kamenů, byla nutná oprava dlažby kolem dubu a zkrácení dlaždic, protože je zahrada o půl metru delší, štěrkování cest a polí, výsadba okolních rostlin...) 12.6.2004 slavnostní otevření Náklady na realizaci celkem 9,5 milionu korun, přičemž 3,5 milionu korun bylo hrazeno z dotace asociace světové výstavy EXPO - podpora projektů na šíření japonské kultury a zbytek nákladů uhradili sponzoři z Japonska.

Read all reviews