Grenfell Trip Planner

Know Your Trip Budget for Your Dream Vacation to Grenfell

How much does it cost to travel to Grenfell

Plan your trip to Grenfell with an estimated budget for your travel. The average daily cost of food in Grenfell is USD 55 per person. For a family of four, the cost of eating out is USD 220. For accommodation, be ready to spend around USD for a budget accommodation and USD 198 for a luxury hotel, per day, per person. For getting around Grenfell, you will need a rough figure of USD 53 per day. For detailed Grenfell trip cost calculator, use Grenfell Trip Planner.

USD
  • Average Price of a Luxury Trip in Grenfell

  • Average Daily Cost* USD 364 Per Person
  • Cost for One Week USD 2548 Per Person
  • Cost for Two Weeks USD 5096 Per Person
  • Cost for One Month USD 10920 Per Person
  • Average Price of a Mid-Range Trip in Grenfell

  • Average Daily Cost* USD 217 Per Person
  • Cost for One Week USD 1519 Per Person
  • Cost for Two Weeks USD 3038 Per Person
  • Cost for One Month USD 6510 Per Person

*Based on Food, Accommodation & Transportation

How much will it cost once you're in Grenfell

Accommodation & Transportation
  • Luxury Accommodation USD 198
0