Panevėžys Trip Planner

Know Your Trip Budget for Your Dream Vacation to Panevėžys

How much does it cost to travel to Panevėžys

Plan your trip to Panevėžys with an estimated budget for your travel. The average daily cost of food in Panevėžys is USD 30 per person. For a family of four, the cost of eating out is USD 120. For accommodation, be ready to spend around USD 27 for a budget accommodation and USD for a luxury hotel, per day, per person. For getting around Panevėžys, you will need a rough figure of USD 15.32 per day. For detailed Panevėžys trip cost calculator, use Panevėžys Trip Planner.

USD
  • Average Price of a Mid-Range Trip in Panevėžys

  • Average Daily Cost* USD 120 Per Person
  • Cost for One Week USD 840 Per Person
  • Cost for Two Weeks USD 1680 Per Person
  • Cost for One Month USD 3600 Per Person
  • Average Price of a Budget Trip in Panevėžys

  • Average Daily Cost* USD 46 Per Person
  • Cost for One Week USD 322 Per Person
  • Cost for Two Weeks USD 644 Per Person
  • Cost for One Month USD 1380 Per Person

*Based on Food, Accommodation & Transportation

How much will it cost once you're in Panevėžys

Food & Drinks
  • 3-Course meal (mid-range) USD 12
  • Fast food Combo meal USD 3.28
  • Coffee (Cappuccino regular) USD 2.1
  • Bottle of Water (1.5 L) USD 0.67
  • Soft Drinks (Coke/Pepsi, 0.33 L) USD 0.67
  • Domestic Beer (0.5 L) USD 1.06
Accommodation & Transportation
  • Budget Accommodation USD 27
  • Taxi Start (Standard Tariff) USD 0.71
  • Taxi per km (Standard Tariff) USD 0.82
  • One-way Ticket (Local Transit) USD 0.61
  • Fuel (1 L) USD 1.23
0