Piles Trip Planner

Know Your Trip Budget for Your Dream Vacation to Piles

How much does it cost to travel to Piles

Plan your trip to Piles with an estimated budget for your travel. The average daily cost of food in Piles is USD 44.91 per person. For a family of four, the cost of eating out is USD 179.64. For accommodation, be ready to spend around USD 45 for a budget accommodation and USD 128 for a luxury hotel, per day, per person. For getting around Piles, you will need a rough figure of USD 29.45 per day. For detailed Piles trip cost calculator, use Piles Trip Planner.

USD
  • Average Price of a Luxury Trip in Piles

  • Average Daily Cost* USD 343 Per Person
  • Cost for One Week USD 2401 Per Person
  • Cost for Two Weeks USD 4802 Per Person
  • Cost for One Month USD 10290 Per Person
  • Average Price of a Mid-Range Trip in Piles

  • Average Daily Cost* USD 138 Per Person
  • Cost for One Week USD 966 Per Person
  • Cost for Two Weeks USD 1932 Per Person
  • Cost for One Month USD 4140 Per Person
  • Average Price of a Budget Trip in Piles

  • Average Daily Cost* USD 83 Per Person
  • Cost for One Week USD 581 Per Person
  • Cost for Two Weeks USD 1162 Per Person
  • Cost for One Month USD 2490 Per Person

*Based on Food, Accommodation & Transportation

How much will it cost once you're in Piles

Food & Drinks
  • 3-Course meal (mid-range) USD 17.97
  • Fast food Combo meal USD 7.66
  • Coffee (Cappuccino regular) USD 1.53
  • Bottle of Water (1.5 L) USD 0.37
  • Soft Drinks (Coke/Pepsi, 0.33 L) USD 1.71
  • Domestic Beer (0.5 L) USD 0.82
Accommodation & Transportation
  • Budget Accommodation USD 45
  • Luxury Accommodation USD 128
  • Taxi Start (Standard Tariff) USD 4.92
  • Taxi per km (Standard Tariff) USD 1.28
  • One-way Ticket (Local Transit) USD 1.18
  • Fuel (1 L) USD 1.32
0