Soveria Mannelli Trip Planner

Plan a trip to Soveria Mannelli and know your trip budget

Planning a vacation to Soveria Mannelli in Italy? This vacation planner will provide you with all the essential information you need. A vacation to Soveria Mannelli can typically be of 1-2 days. Immerse in the spirit of the city and you'll not miss your home. Yes,it is that simple really! Enjoy your trip! Keep travelling!
More about Soveria Mannelli
Today 15 Nov

14oC

8oC

Wind:1.56 m/s

Humidity:85%

Precipitation:0%

Plan your trip to Soveria Mannelli with an estimated budget for your travel. The average daily cost of food in Soveria Mannelli is USD 63.84 per person. For a family of four, the cost of eating out is USD 255.36. For accommodation, be ready to spend around USD 27 for a budget accommodation and USD 143 for a luxury hotel, per day, per person. For getting around Soveria Mannelli, you will need a rough figure of USD 35.47 per day. For detailed Soveria Mannelli trip cost calculator, use Soveria Mannelli Trip Planner.

USD
  • Average Daily Cost* USD387 Per Person
  • Cost for One Week USD2709 Per Person
  • Cost for Two Weeks USD5418 Per Person
  • Cost for One Month USD11610 Per Person
  • Average Daily Cost* USD 139 Per Person
  • Cost for One Week USD 973 Per Person
  • Cost for Two Weeks USD 1946 Per Person
  • Cost for One Month USD 4170 Per Person
  • Average Daily Cost* USD 76 Per Person
  • Cost for One Week USD 532 Per Person
  • Cost for Two Weeks USD 1064 Per Person
  • Cost for One Month USD 2280 Per Person

*Based on Food, Accommodation & Transportation

Food & Drinks
  • 3-Course meal (mid-range) USD 25.54
  • Fast food Combo meal USD 7.94
  • Coffee (Cappuccino regular) USD 1.41
  • Bottle of Water (1.5 L) USD 0.39
  • Soft Drinks (Coke/Pepsi, 0.33 L) USD 1.7
  • Domestic Beer (0.5 L) USD 1.16
Accommodation & Transportation
  • Budget Accommodation USD 27
  • Luxury Accommodation USD 143
  • Taxi Start (Standard Tariff) USD 5.67
  • Taxi per km (Standard Tariff) USD 0.57
  • One-way Ticket (Local Transit) USD 1.42
  • Fuel (1 L) USD 1.73
* Some of the data on this page is powered by Numbeo